Dünya-Selluka

Dışarısı insan kıyamet. En çok selfie çeken insanlar var. Yaşlılar var. Elele tutuşup gezen mutlu insanlar var. Çok fazla Arap var. Elleri cebinde ayrı ayrı yürüyenler var. Mutsuz evliler var. Yaraları derinleşenler var. Parklarda çocuklar var. Zayıflamak için koşan taytlı kadınlar var. Fularlı entel dedeler var. Parfümü ucuz olanlar var. Kokusundan zengin olduğunu anladığınız insanlar var. Dilenenler var. Martılara ekmek atan garsonlar var. Balık tutan emekliler var. Kavga eden aşıklar var. Köpeğini dolaştırmaya çıkanlar var. Upuzun otobüs kuyrukları var. Denize uzun uzun bakanlar var. Banklarda pinekleyenler var. Üşüyenler var. Bangır bangır müzik dinleyenler var. Yağmurlu havada güneş gözlüğü takanlar var. Ağlayanlar var. Seçimlerinden pişman olanlar var. Yanyana olup da birbirlerine çok uzak insanlar var. Ârafta sıkışıp kalmışlar var. Samimiyetsiz komşular var. Yalnızlığı yüzünden okunan insanlar var. 

Gözlerinizi bir an yukarıya doğru çevirdiğinizde orda hayal var. Her köşesinde mandalina ağacı olan Üsküdar var. Masmavi gökyüzü var. Çığlık çığlık martı sesleri var. Fonda hep Cân’ım İstanbul var.

Huzurlu , mis kokularla dolu, bahara yakın, kaygılara uzak, sarılmalı günlerim olacak mı benim? İçimdeki hüzünleri bastırmayan ona eşlik eden bir neşe bulacak mı beni? Kış bitip bahar gelecek mi? Erguvanlar, frezyalar açacak mı? 

Instagram hesabımız kitapfoto

Your reaction

NICE
SAD
FUNNY
OMG
WTF
WOW

Bir Cevap Yazın