Bir Bulut Olsam-Selluka

“Annem çok sevmelerin kadınıydı

Bazen sevinince annem gibi

Rengarenk reçeller dizerim

Kalbimin raflarına.”

Bahar geldi. Köpekler öğlen güneşinde kimseye aldırmadan yayılmaya başlamışlar. Frezyalar, sümbüller çiçekçi raflarına sıralanmış. Hafif üşüten rüzgarla deniz kenarında yürüyüş yapanlar çoğalmış. Montlar elde taşınmaya başlanmış. Kuşlar sanki bir başka neşe ile ötüyorlar. Gökyüzü masmavi. Dünya yenilenmeye başlamış tekrardan her şeye inat.

Bahar neşvesiyle şu sıralar yemekler yapıyorum. Bugün kalbimin raflarına Didem Madak gibi reçeller dizmedim ama mercimek köftesi ve ıspanak kavurması sıraladım sıra sıra. Çünkü Umut’un reçelle arası yok.

Günler birbiri ardına tükenirken -benim için tam manasıyla tükenmek- ben olduğum yerde sayıyorum. Akşam olunca “bugün de bitti” dökülürken yarından hiçbir şey beklemiyorum. Beklemelerin, beklentilerin bir neticesi yok… Çıkmaz bir sokakta ilerliyorum sonunu bile bile..

Sabah gün yenilerken kendini; gözlerime değen güneş ışığı gözlerimi kamaştırıyor. Buna bayılıyorum. Vapur ve martı sesleri, bulutlar neşelendiriyor beni bir de ikindi güneşi. Yürüyüşe çıkıyorum milyon tane gökyüzü fotoğrafına bir fotoğraf daha eklemek için.

Keşke bir bulut olsaydım..

Bir bulut olsam yüklenip yağsam..

Your reaction

NICE
SAD
FUNNY
OMG
WTF
WOW

Bir Cevap Yazın